Výroba plastových a hliníkových prototypů


Výroba prototypů plastových a hliníkových součástek je v současnosti považovaná za samostatný obor ve strojírenství. 

Ve výrobě používáme metody CNC-frézování (plast a hliník) a lití do silikonových forem (polyuretánové smoly nápodobující svými vlastnostmi plasty). 

A) Plastové prototypy frézujeme z konstrukčních blokových modelovacích plastů.  Nejrozšířenější a nejdostupnější druhy takových plastů jsou blokový polyamid PA6 a blokový ABS plast.  

    Naše firma nabízí Vám výrobu libovolných prototypů s maximálními rozměry 600x600x180 mm. V případě potřeby můžeme pro Vás vytvořit počítačový model součástky dle Vašeho návrhu nebo použijeme již existující model dodaný Vámi a přepracujeme jej pro podmínky frézování. My Vám navíc poskytneme vlastní doporučení ohledně optimalizace konstrukce jednotlivých částí s ohledem na následnou sériovou výrobu těchto součástek pomocí vstřikovacího lisu. 

    Prototypy jsou vyráběny z materiálu v bílé základní barvě (slonovina) bez barvení. Obarvit je pak dle přání zákazníka můžeme zvlášť a dodat obarvené prototypy dle katalogu RAL. 

B) Hliníkové prototypy frézujeme z předem dodávaných standartních bloků hliníkových slitin (značku a typ slitiny určuje zákazník).
    Po vyfrézování jsou všechny prototypy ručně vyleštěny. V případě konstrukční potřeby, používáme metodu navařování, přičemž se svarové švy dle přání zákazníka rovněž manuálně vyleští.